Dažniausiai užduodami klausimai

Signalizacija – tai apsaugos sistema, kurią sudaro centrinis valdymo pultas, klaviatūra ir skirtingi moduliai ir priedai. Modulius sudaro įvairūs jutikliai, skirti aptikti judesį, informuoti, kai atidaromi langai ar durys, taip pat aptikti vandens nuotėkį ar dūžtantį stiklą. Šie jutikliai įrengiami skirtingose saugomos teritorijos ar patalpų vietose. Jutikliams suveikus signalizacija aktyvuoja sireną, iškviečia apsaugą ir/arba išsiunčia informacinį pranešimą į telefoną.

Prieš įsirengiant apsaugos sistemą, svarbiausia nuspręsti, kokią teritoriją, pastatus ar patalpas norima apsaugoti. Taip pat įvertinti pavojus ir apsispręsti, nuo ko ir kaip bus saugoma.

Kad būtų galima parinkti tinkamą apsaugos sistemą ir apskaičiuoti reikiamų jutiklių kiekį, reikia žinoti kiek įėjimų, įvažiavimų, durų ir langų yra saugomame objekte. Norint pilnai apsaugoti objektą ir nepalikti aklųjų zonų yra svarbu įvertinti aplinką, patalpas, jų plotą ir išsidėstymą.

Įvertinus saugomą objektą, reikia atsižvelgti į galimas grėsmes ir kitus faktorius (pavyzdžiui, ar patalpose būna paliekami naminiai gyvūnėliai). Tuomet galima parinkti tinkamiausius jutiklius, kurie saugo nuo patekimo į teritoriją, įsilaužimo pro duris ar langus, gaisro ir vandens nuotėkio.

Svarbiausias signalizacijos dalis yra centralė, prie kurios jungiami kiti elementai, tokie kaip klaviatūra, kuria valdoma ir stebima sistema, jutikliai, kurie praneša sistemai, jei užfiksuoja pavojų, sirena, sistemos maitinimo akumuliatorius ir kiti galimi priedai ar moduliai.

Zona – tai teritorija, kurią apima vienas jutiklis. Priklausomai nuo centralės galima stebėti nuo kelių iki 192 zonų, tai reiškia, kad tiek jutiklių galima prijungti.

Sritis apjungia kelias zonas, kurios stebimos ir valdomos kartu. Pavyzdžiui galite sujungti name esančias zonas (jutiklius) į vieną sritį, o garaže – į kitą sritį. Tai leis jums lengvai įjungti signalizaciją tik vienoje srityje, t.y. viename iš pastatų.

Tai daviklis, kuris savo veikimo zonoje užfiksuoja judesį ir pasiunčia signalą į centralę. Judesio davikliai su centrale gali būti sujungti laidais arba radijo ryšiu. Judesio davikliai būna analoginiai arba skaitmeniniai. Skirtingi davikliai naudojami viduje ir lauke.

Durų ir langų jutiklis informuoja, kada yra atidaromi langai, durys ar vartai. Magnetinio kontakto pagalba jutiklis užfiksuoja atidarymą ir pasiunčia signalą į centralę. Durų ir langų jutikliai gali būti klijuojami ant rėmų paviršių arba įleidžiami į rėmus.

Neradote atsakymo į Jums rūpimą klausimą? Susisiekime >